Dodany: 2013-02-15 13:51:43
Wyprawka dla przedszkolakaZapisując dziecko do przedszkola powinniśmy odpowiednio wcześnie zorientować się, w jakie rzeczy zaopatrzyć malucha, oraz jakie wymagania względem danej placówki leżą po stronie rodziców.
Wszystko uzależnione jest od rodzaju przedszkola, prywatne jednostki znacznie różnią się od publicznych i to nie tylko wysokością opłat stałych, ale również dodatkowymi zajęciami, takimi, jak rytmika, język obcy, czy gimnastyka korekcyjna.
Na liście wydatków nie powinno zabraknąć ubranek na przebranie, fartuszka do prac plastycznych, stroju na gimnastykę, bielizny na zmianę, ręcznika, pościeli, szczoteczki do zębów, pasty, oraz obuwia. Dla najmłodszych konieczne jest dostarczenie pieluch jednorazowych i chusteczek nawilżanych. W niektórych placówkach wymagane jest zaopatrzenie dziecka w artykuły i przybory papiernicze.
Nie należy zapominać, że bardzo ważnym elementem wyprawki okazują się wygodne buty dla dziecka na zmianę. Kupno obuwia dziecięcego nie jest obojętne, gdyż nie każde dziecko potrafi sobie samo zawiązać sznurówki. Szczególnie dla maluchów, które do przedszkola zaczynają uczęszczać tuż po ukończeniu 3 roku życia. Niepotrzebny stres i nieudolne próby zawiązania sznurowadeł nierzadko kończą się płaczem i rozdrażnieniem. 
Odwiedzając sklepy obuwnicze powinniśmy skupić uwagę na kapciach zapinanych na rzepy, najlepiej na gumowej, antypoślizgowej podeszwie zabezpieczającej przed upadkiem. Obuwie musi być wygodne, idealnie dopasowane, koniecznie z usztywnioną pietą i materiału przepuszczającego powietrze, pozwalającego skórze swobodnie oddychać. Jeżeli przedszkolak uczęszczać będzie na zajęcia dodatkowe, typu taniec, lub gimnastyka korekcyjna najlepiej sprawdzą się buty dla dzieci o profesjonalnej podeszwie ze skóry o nazwie łosiówka. 
Po dokonaniu wszystkich niezbędnych zakupów, zanim spakujemy wyprawkę do kolorowego worka, wszystkie rzeczy i przybory powinny zostać podpisane imieniem i nazwiskiem dziecka. Najbardziej praktyczne okazują się naszywki, lub naprasowanki na dane, które nie niszczą materiału i prezentują się elegancko i przejrzyście. 
Jeżeli dziecku dość trudno jest się rozstać z rodzicami, warto do worka włożyć ulubioną zabawkę, która towarzyszyć będzie maluchowi przynajmniej przez pierwsze dni w nowym otoczeniu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyprawka dla przedszkolaka
Nick: