Dodany: 2018-01-29 16:18:06
 

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

Co zrobić, kiedy Twoje dziecko nie chce chodzić do przedszkola? Najpierw musimy znaleźć przyczynę niechęci malucha do miejsca, w którym teoretycznie powinien czuć się wyjątkowo dobrze. Być może nasza pociecha pokłóciła się z rówieśnikami i nie chce dalej spędzać z nimi czasu, albo opiekunowie zniechęcili swoim zachowaniem do uczęszczania na zajęcia.

Mógł również wydarzyć się jakiś mały wypadek, jak skaleczenie czy mocne zadrapanie i teraz dziecku przedszkole wawer źle się kojarzy. Przyczyną może być także rozłąka z rodzicami. Dzieci, które od małego były cały czas w domu z mamą i tatą mogą naprawdę poważnie przeżywać fakt znalezienia się w obcymi miejscu z nowymi ludźmi. Taka sytuacja zawsze jest stresująca dla małego człowieka, a kiedy dodamy do tego jeszcze inne czynniki, może to spowodować, ze faktycznie pociecha nie będzie chciała chodzić do przedszkole Wawer.

Wtedy najlepiej porozmawiać z wychowawcami, którzy być może zmieniając swoje podejście zachęcą maluszka do zabaw i pokażą mu, że nie ma się czego obawiać. .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Dziecko nie chce chodzić do przedszkola?
Nick: