Dodany: 2018-02-19 16:29:20
 

Napotkane trudności

Jeśli obawiasz się, ze Twoje dziecko może mieć trudność z przystosowaniem się do nowej sytuacji, kiedy znajdzie się w pierwszym dniu w prywatne przedszkole Sosnowiec, to warto zadbać o przygotowanie go do tego ważnego wydarzenia.

W tej chwili wiele placówek oferuje tak zwane zajęcia adaptacyjne, które mają na celu wprowadzenie dziecka do nowego środowiska tak, aby nie doznało później dużego szoku. Możemy pójść do przedszkola i razem z dzieckiem uczestniczyć w zajęciach, aby czuło się bezpiecznie i komfortowo. Zazwyczaj taki okres przejściowy trwa miesiąc, maluch przychodzi na zajęcia, poznaje opiekunów oraz rówieśników i zachęca się go do nauki przez zabawę. W ten sposób unikamy ogromnego stresu, który mógłby negatywnie odbić się na zdrowiu psychicznym i fizycznym naszej pociechy. Takie podejście jest bardzo rozsądne i zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Ciężko wyobrazić sobie sytuację, kiedy z dnia na dzień oddajemy małego człowieka do nieznanego prywatne przedszkole Sosnowiec, pełnego obcych ludzi, a sami jedziemy do pracy. Z pewnością po godzinie będziemy musieli wyjść i odebrać malucha, bo opiekunowie nie będą potrafili zapanować nad jego płaczem i zachowaniem.

 .

Dodaj nowy komentarz do artykułu Napotkane trudności
Nick: