Dodany: 2018-02-20 16:11:09
 

Zajęcia adaptacyjne

Dziecko, które jest bardzo przywiązane do swoich rodziców i dziadków będzie miało duży problem z zaakceptowaniem faktu pójścia do prywatne przedszkole Sosnowiec. W jaki sposób przygotować malucha na kompletną zmianę środowiska i spotkanie z nowymi ludźmi?

Warto skorzystać z opcji, którą oferuje coraz więcej przedszkoli, a mianowicie z zajęć adaptacyjnych. Polegają one na przychodzeniu dziecka do placówki razem z rodzicem. Maluch przez godzinę uczestniczy w zajęć z innymi dziećmi, poznaje opiekunki oraz miejsce, gdzie będzie spędzać w przyszłości dużo czasu. Rodzic nie bierze udziału w zabawach, stoi z boku i czuwa nad swoją pociechą, która może integrować się z rówieśnikami. Spotkania odbywają się kilka razy przed pójściem dziecka na stałe do prywatne przedszkole Sosnowiec.

Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewniamy naszemu maluchowi komfortowe i łagodne przejście z domowego środowiska do nowego otoczenia. Musimy pamiętać, że dla dziecka każda zmiana jest stresująca, szczególnie jeśli nie ma obok siebie rodziców, w związku z czym przygotowanie go na nią jest bardzo dobrym pomysłem..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zajęcia adaptacyjne
Nick: