Dodany: 2011-03-02 09:21:53

Jak uniknąć stresu w przedszkoluO zaletach jakie daje dziecku przedszkole wawer pisałem już nie raz w innych artykułach. Moim skromnym zdaniem, jak najbardziej warto jest posyłać dzieci do przedszkola wawer. przedszkole wawer uczy, bawi i rozwija każde dziecko.

 

Niestety, nie każdy maluch chce rozstawać się z rodzicami i płacze. Wiem z własnego doświadczenia, pamiętam jakie było to dla mnie przeżycie. Często bywa tak, że wszystkiemu towarzyszy płacz. Szczególnie jest to widoczne, kiedy dziecko  prowadzone jest do przedszkola pierwszy raz. Musi poznać się z nową sytuacją, a ta wcale nie jest zbyt wesoła. Przecież zostawia nas samym sobie mama lub tata.

 

Nie każde dziecko sobie z tym radzi. W tym wypadku ważna jest rozmowa z dzieckiem. Trzeba mu wytłumaczć co to jest przedszkole i czemu jest tam prowadzone. Dobrze jest, gdy jakiś równieśnik z otoczenia naszego dziecka, także jest prowadzone razem z nim. Wtedy łatwiej jest się oswić takiej osobie z tą nową, niełatwą sytuacją. Myślę, że taka sytuacja w najgorszym przypadku może trwac około miesiąć. Po tym czasie, dziecko przyzwyczai się do przedszkola i innych dzieci. Zacznie chodzić tam z przyjemnością. Warto jest na początku chwilę zostać z dzieckiem. Gdy ma nas na oku czuje się zdecydowanie pewniej.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak uniknąć stresu w przedszkolu
Nick: