Dodany: 2011-03-02 09:58:44

Przedszkola dwujęzyczneJeszcze nigdy nie spotkaliścię się pewnie z nowymi przedszkole wawer które robi obecnie furorę za granicą ale i w Polsce. Chodzi o przedszkole wawer dwujęzyczne. We wrześniu 2001 roku została utworzona właśnie taka placówka.

 

O co chodzi ? przedszkole wawer dwujęzyczne polega na tym, iż zajęcia są prowadzone w języku polskim i angielskim w stosunku 50 na 50. Czyli w praktyce wygląda to tak. Zajęcia są prowadzone po polsku, natomiast zajęcia dodatkowe takie jak plastyka czy muzyka są w całości prowadzone po angielsku. Czy jest do sposób dobry czy nie, musicie przekonać się sami. Mnie cięzko jest stwierdzić czy jest to dobra metoda, ponieważ nigdy nie miałem z nią doczynienia. Napewno jest to rozwiązanie dość ciekawe.

 

Szczególnie dla dzieci, ktorych rodzice są obcokrajowcami, i w domu porozumiewają się na codzień innym językiem. Dzieci mają okazję wyjechać do państw angielskojęzycznych. – USA i Londyn. Nie wiem, nie chciałbym polecić Wam czegoś w ciemno. Wydaje się jednak, że jest to dobre rozwiązanie. Jeśli dziecko jest ambitne i ma predyspozyje do szybkiej nauki być może warto skorzystać z takiej oferty. Oczywiście koszt takiej inwestycji będzie spory. No ale, czego nie robi się dla dobra dziecka..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Przedszkola dwujęzyczne
Nick: