Dodany: 2011-03-02 10:06:46

Zajęcia z rytmikiRytmika oferowana przez przedszkole wawer prowadzona jest przez wysoko wykwalifikowaną kadrę. Dzieci chętnie uczestniczą w tych zajęciach, rozwijając swoją koordynację.

 

Ciężko jest określić co to jest rytmika. Postaramy się to ugryźć fachowym sposobem. A więc Rytmika  jest systemem umuzykalniającym stworzony przez szwajcara, kompozytora  i pedagoga Émile Jacques-Dalcroze'a,będący jedną z trzech metod umuzykalniania, polegająca na wyrażaniu muzyki ruchem.. Ważnym elementem metody jest też improwizacja. Wiecie już po częsci na czym polega rytmika. Z tego co wiem,dzieci bardzo chętnie uczęszczają na takie zajęcia.

 

Mogą się tam bawić, śmiać, i często uczą się nowych piosenek oraz wierszyków. Nauka przychodzi z łatwością, ponieważ poprzez śpiew łatwiej zapamiętać kolejne wersy tekstu. Często rytmika jest też prowadzona w języku angielskim. Jest to bardzo fajne zajęcie pozalekcyjne. Warto zapisać dzieci na rytmikę. Nie zawsze, ale czasami jest ona w przedszkolu płatna. A wam moi drodzy, życze świetnej zahawy nie tylko podczas rytmiki, ale i podczas całego pobytu w przedszkolu.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zajęcia z rytmiki
Nick: